Zpráva o činnosti SDH za rok 2013

Zveřejněno: 15. 12. 2013, zapsal: Lukáš Fišer, přečteno: 2321x

Náš sbor má 42 členů, z toho 13 členů výjezdové jednotky, kteří mají zdravotní prohlídku a některá školení (5 strojníků, 3 velitelé, 5 hasičů, z toho 7 nositelů dýchací techniky). Většina členů jednotky odpracovala desítky hodin údržbou techniky.

 V roce 2013 jsme měli celkem 13 výjezdů k událostem. 9 z nich bylo na území Holoubkova a 4 mimo území obce Holoubkov.

Za účast při povodních byla všem jednotkám JPO III udělena dotace 99 500,-. Dotaci jsme použily zvláště k dovybavení výstroje jednotky. Nakoupily jsme 6 ks třívrstvých kalhot, 3 ks zásahových bot, 5 ks přileb, 10 ks svítilen na přilby. Do výzbroje jsme koupily např.: stativ s halogenem, kalové čerpadlo sigma, prodlužovací kabely a několik dalších drobností.

Zúčastnili jsme se těchto akcí:

V měsíci únoru proběhl v obci Masopust, kterého se několik našich členů zúčastnilo, jako již tradičně při nesení a popravě Masopusta.

Další akcí obce, na níž se náš sbor podílel, byl Slet čarodějnic 30. 4., kde jsme zajistili poražení dovoz přípravu a postavení májky, přípravu dřeva a postavení hranice. V průběhu akce jsme zajišťovali také občerstvení v našem stánku.

V červnu se náš sbor podílel na dětském dni u plecháče, kde naši chlapci z výjezdové jednotky byly s tatrou 815.

Předposlední akcí obce, na níž jsme se podíleli, byly Holoubecké slavnosti, kde jsme rovněž zajistily občerstvení a zázemí pro ostatní účastníky.

Poslední akce byla po dlouhé době drakyjáda, kde jsme opět zajistily občerstvení a údržbu ohniště.

Vypracoval: Petr Dongres