Elektronická aukce na dodávku elektřiny a plynu

Zveřejněno: 11. 7. 2013, zapsal: Lukáš Fišer, přečteno: 1898x

Město Rokycany ve spolupráci se společnosti eCENTRE a.s. nabízí všem občanům a firmám z naší obce možnost zapojit se do elektronické aukce, v níž by měl být vybrán dodavatel elektřiny a plynu, který nabídne nejnižší cenu. Účast v tomto projektu je zcela zdarma, provizi zprostředkující firmě uhradí vybraný dodavatel.

Podstatou je, že se sdruží požadavky na dodávku elektřiny a plynu od co největšího množství subjektů, a tento balík se poté soutěží na nejnižší cenu. Dodavatelé, kteří získají velký objem nových klientů, tak mají tendenci nabídnout nižší ceny, než když každý subjekt uzavírá smlouvu individuálně. Ve městě Říčany u Prahy se podařilo snížit cenu plynu průměrně o téměř 30 %, cenu elektřiny o 16 %.

Veškeré informace včetně způsobu zapojení do této akce najdete na této stránce .

Ing. Lukáš Fišer, starosta obce