Poděkování za sběr starých autolékárniček pro Afghánistán

Zveřejněno: 3. 6. 2011, zapsal: Lukáš Fišer, přečteno: 2346x

Během ledna, února a března jsme sbírali autolékárničky, které již nevyhovují současným předpisům, ale obvazy a sterilní materiály se stále mohou použít. Oslovili jsme rodiče a prarodiče našich žáků a všechny známé. Pan starosta Ing. Pavel Čížek seznámil se sbírkou i představitele dalších měst a obcí, a tak nám autolékárničky posílali i v balících a pro některé dojel pracovník MÚ Spálené Poříčí Jaroslav Slavík. Vše jsme organizovali po domluvě s prezidentkou hnutí Na vlastních nohou – Stonožka, paní Bělou Gran Jensen. Sběr jsme ukončili k 5.4. a autolékárničky jsme slavnostně předali paní Běle Gran Jensen a panu generálovi Miroslavu Žižkovi, jako  zástupci České armády, která zajistí převoz a jejich využití v Afghánistánu. Pro nás je těžko představitelné, že v nemocnici chybí obvazový materiál a jiné zdravotní potřeby. Jsme rádi, že můžeme aspoň trochu pomoci této vzdálené zemi, kde je život velice složitý. Některé děti přinesly i 8 – 10 lékárniček! Konečný počet autolékárniček byl 1 101!!!

Děkujeme všem, kteří se na akci podíleli!

Mgr. Jiří Šeffl, ředitel ZŠ a MŠ Spálené Poříčí