Dezinfekce budov v obci

Zveřejněno: 3. 3. 2021, zapsal: Lukáš Fišer, přečteno: 598x

V souvislosti se zhoršující se epidemiologickou situací proběhne

 v pátek 5.3.2021

dezinfekce chodeb a společných prostor ve všech bytových domech ve starém a novém sídlišti a v některých obecních budovách (obecní úřad, zdravotní středisko, DPS). Dezinfekci bude provádět firma KALOUS Consulting s.r.o., Zbiroh (www.dezinfekceplzen.cz) pomocí dlouhotrvající NANO polymerové dezinfekce, která neobsahuje toxické látky a není dráždivá (na rozdíl např. od ethanolových a chlornatých dezinfekcí). Ošetřený povrch získá dezinfekční vlastnosti až na 21 dní (podle materiálu a podle toho, jak jsou plochy namáhané). 

Vzhledem k tomu, že firma KALOUS Consulting s.r.o. nabídla naší obci tuto službu zcela zdarma, bude provedena dezinfekce všech bytových domů (jak obecních, tak soukromých), do kterých se pracovníci firmy dostanou. Pokud by obyvatelé jakéhokoliv bytového domu dezinfekci chodeb nechtěli provést, dejte prosím zprávu na obecní úřad. V opačném případě prosíme o zpřístupnění domů a omezení pohybu na chodbách po dobu aplikace dezinfekce. 

Ing. Lukáš Fišer, starosta obce