POZOR !!! MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ K ZAMEZENÍ ŠÍŘENÍ KORONAVIRU

Zveřejněno: 12. 3. 2020, zapsal: Lukáš Fišer, přečteno: 469x

AKTUALIZACE KE DNI 16.3.2020, 8:00 HOD.:

Vážení spoluobčané,

Vláda ČR vyhlásila od čtvrtka 12.3.2020 od 14:00 hod. na území České republiky

NOUZOVÝ STAV

z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru (označovaný jako SARS CoV-2) na území ČR. V této souvislosti přistupujeme i v naší obci k následujícím mimořádným opatřením s cílem zamezit dalšímu šíření této nemoci mezi občany:

1) Již od středy 11.3.2020 je uzavřena základní škola a školní družina.

2) Od pondělí 16.3.2020 je uzavřena rovněž mateřská škola a školní jídelna.

3) Od pátku 13.3.2020 je uzavřena místní knihovna.

4) Od pondělí 16.3.2020 se uzavírají veškerá sportoviště v obci - dětské hřiště u ZŠ a MŠ, víceúčelové hřiště u Sokolovny, fotbalové hřiště. Uzavírá se rovněž klubovna v hasičské zbrojnici.

5) Ruší se veškeré naplánované kulturní a společenské akce: kouzelnické představení v tělocvičně ZŠ (sobota 14.3.), plavecké závody ROH (sobota 21.3.), vítání občánků (sobota 28.3.).

6) Od soboty 14.3.2020 musejí být zcela uzavřena restaurační zařízení v obci a některé prodejny zboží a služeb, od pondělí 16.3.2020 rovněž ubytovací zařízení.

7) Obecní úřad je pro osobní návštěvy otevřen pouze v pondělí od 14:00 do 17:00 hod. a ve středu od 12:00 do 15:00 hod., mimo tuto dobu je pro veřejnost ZAVŘENO. Osobní návštěvy na obecním úřadě je možné provádět pouze v naléhavých a neodkladných případech. Pro platbu místních poplatků využijte bankovní převod, pro doručování písemností schránku u dveří obecního úřadu, dále telefony a e-mailové kontakty. Do prostor obecního úřadu se zakazuje vstup lidem, kteří jeví příznaky jakéhokoliv respiračního onemocnění (kašlání, smrkání, zvýšená teplota, bolesti kloubů a svalů, …).

8) Zakazují se osobní návštěvy u lékařů v místním zdravotním středisku občanům, kteří jeví příznaky jakéhokoliv respiračního onemocnění (kašlání, smrkání, zvýšená teplota, bolesti kloubů a svalů, …) a občanům, kteří se vrátili z pobytu v následujících státech světa: Čína, Itálie, Irán, Jižní Korea, Španělsko, Německo, Francie, USA, Švýcarsko, Norko, Japonsko, Dánsko, Nizozemsko, Švédsko, Velká Británie, Belgie, Rakousko, Řecko. V případě potřeby kontaktujte lékaře telefonicky nebo e-mailem.

Dále se doporučuje co nejvíce omezit blízký kontakt s jinými osobami (odstup nejméně 2 metry) a pobyt v místech s větším počtem lidí a dodržování základních hygienických návyků.

Žádám všechny občany, aby výše uvedená omezení respektovali a byli ohleduplní vůči rizikovým skupinám lidí. Jsem přesvědčen, že při vzájemném respektu a ohleduplnosti dokážeme tuto krizovou situaci zvládnout.

Ing. Lukáš Fišer, starosta obce

 

file icoLeták MZ ČR - koronavirus.pdf (96,3 KB)

file icoPokyny při podezření na nákazu koronavirem.png (328,8 KB)