Obec má nového pomocníka na úklid komunikací

Zveřejněno: 11. 12. 2018, zapsal: Lukáš Fišer, přečteno: 1854x
Multicar M30 Fumo

Od úterý 11.12.2018 má obec nového pomocníka na úklid a údržbu místních komunikací - pracovní stroj MULTICAR M30 Fumo s pohonem na všechna 4 kola v kontejnerovém provedení. Jedná se o vozidlo vyrobené v roce 2002, které po dovozu do ČR z německého Eisenachu prošlo generální opravou motoru, spojky, převodovky, brzd, podvozku a náprav, hydrauliky, elektroinstalace a kabiny včetně klempířských a lakovacích prací. Tyto práce provedla a vozidlo do obce dodala společnost Auto SAS s.r.o., Solnice. Kromě samotného vozidla byly pořízeny tyto nástavby:

• valníkový kontejner o objemu 2 m3 s nízkými bočnicemi na převážení materiálu,
  • 2 ks vanových kontejnerů o objemu 5 m3 na svoz velkoobjemového komunálního odpadu,
  • sněhová radlice,
  • zametací kartáč včetně lišty pro zkrápění,
  • sypač na zimní posyp komunikací,
  • svozová nástavba na vyvážení popelnic (v našem případě hnědých nádob na bioodpad u bytovek).

Samotné vozidlo bylo zakoupeno za 1.270 tis. Kč, nástavby a kontejnery pak obec stály dalších 900 tis. Kč.

Pro občany bude nejvýznamnější změnou svoz velkoobjemového komunálního odpadu. U plynové kotelny v novém sídlišti budou od 7.1.2019 trvale přistaveny 2 kontejnery, které budou po naplnění pravidelně vyváženy na skládku. Občané tak již nebudou muset čekat na jarní a podzimní svozy tohoto odpadu.

Ing. Lukáš Fišer, starosta obce