Návrh nových jízdních řádů autobusové dopravy od r. 2020

Zveřejněno: 6. 2. 2018, zapsal: Lukáš Fišer, přečteno: 2316x
POVED

Plzeňský organizátor veřejné dopravy, firma POVED s.r.o., zaslal obci návrh nových jízních řádů autobusové dopravy, které začnou platit od ledna 2020. Důvodem pro jejich zveřejnění v takto dlouhém časovém předstihu je skutečnost, že budou sloužit jako podklad pro výběrové řízení na nového provozovatele veřejné linkové autobusové dopravy. Zároveň se změnou jízdních řádů dojde i k úpravám samotných přepravních vozidel (autobusů), u nichž se bude požadovat:

  • vybavení informačními panely,
  • klimatizace,
  • většina vozů bude částečně nízkopodlažních,
  • vysoké sedáky s opěrkou hlavy,
  • prostor pro kočárek či invalidní vozík.

Počítá se také s dalšími změnami: např. nasazení menších autobusů, zavedení jednotlivého přestupního jízdného, kdy na jeden jízdní doklad bude moci cestující využít jakýkoliv druh dopravy (autobus, vlak apod.), návaznost autobusové a vlakové dopravy, možnost sledovat zpoždění on-line na internetu apod.

Více informací je k dispozici zde: www.poved.cz/cz/navrh-dopravniho-reseni-pro-okres-rokycany-od-roku-2020/.

Jízdní řády týkající se naší obce:

file icoAutobusová linka č. 470224.pdf (331,4 KB)

file icoAutobusová linka č. 470224 - AKTUALIZACE.pdf (328,6 KB)

file icoAutobusová linka č. 470239.pdf (188,9 KB)

Náměty k návrhu dopravního řešení je možné zasílat do 22.3.2018 na e-mailovou adresu: fenclm(AT)poved+dot+cz, či na obecní úřad, který připomínku firmě POVED zprostředkuje.

Ing. Lukáš Fišer, starosta