Zpráva o činnosti kulturního výboru za rok 2016

Zveřejněno: 17. 12. 2016, zapsal: Lukáš Fišer, přečteno: 2062x

V průběhu roku se členové výboru sešli  8x za účelem přípravy kulturních akcí v obci.

Výbor pracoval ve složení: Stanislav Kurdík, Martina Radová, Ing. Marek Šiman, Mgr. Jan Vodička, Daniel Opatrný, Radovan Novotný a Pavel Königsmark.

Ve spolupráci s vedením obce, zájmovými organizacemi  a Základní školou jsme zorganizovali následující akce:

ÚNOR

- masopustní průvod obcí s vepřovými hody a večerní posezení při hudbě v místních restauracích

BŘEZEN

- Dámský klub – 3 hodiny plné inspirace módy, nápadů a životního stylu

DUBEN

- kulinářská soutěž „Holoubecká sladká buchta“

- plánované a zajištěné loutkové divadlo pro děti se z důvodu nemoci účinkujících neuskutečnilo

- slet a pálení čarodějnic, soutěže pro děti, opékání špekáčků, ohňová show a večerní posezení pro dospělé

KVĚTEN

- dětský den v duchu hrajeme si na indiány a kovboje

SRPEN

- holoubkovské letní slavnosti

Součástí slavností byl program k výročí 130. let založení SDH Holoubkov, vystoupení baviče Petra Jablonského a celovečerní hudební program. Slavnosti byly zakončeny benátskou nocí a ohňostrojem.

ŘÍJEN

- kulinářská soutěž „Holoubecká chuťovka“

- loutkové divadlo pro děti

- plánovaná a zajištěná drakyjáda byla z důvodu nepřízně počasí zrušena

- den plný her v Základní škole

PROSINEC

- Mikulášský expres - mikulášská nadílka spojená s výletem po železnici parní lokomotivou za doprovodu čertů a Mikulášů s doprovodným programem na hasičském cvičišti.

Dovolte mi závěrem pozvat Vás a Vaše rodinné příslušníky na poslední akci letošního roku „Zpívání pod vánočním stromem“, a to nyní ve středu 21. prosince od 17 hod., tradičně na parkovišti u Jednoty.

Své pásmo vystoupení si připravily děti z Mateřské školky a Základní školy v Holoubkově.

Kromě organizace zmíněných akcí výbor kultury vyhodnocuje žádosti jednotlivých zájmových organizací v obci o poskytnutí příspěvku na činnost, předkládá je zastupitelstvu obce ke schválení a počátkem následujícího roku provádí vyhodnocení vyúčtování těchto příspěvků.

Dovolte mi, abych tímto poděkoval za práci v letošním roce členům výboru kultury a rovněž i ostatním členům zájmových organizací, kteří se podíleli na zajištění jednotlivých kulturních akcí.

Děkuji zastupitelstvu obce za podporu činnosti a poskytnutí finančního příspěvku jednotlivým spolkům a organizacím v obci.

Zapsal: Kurdík Stanislav – předseda výboru

V Holoubkově dne 19.12.2016