Rozpočet obce na rok 2016

Zveřejněno: 23. 12. 2015, zapsal: Lukáš Fišer, přečteno: 1905x

Za­stu­pi­tel­stvo ob­ce schvá­li­lo na svém jed­ná­ní dne 14.12.2015 roz­po­čet ob­ce na rok 2016. V pří­jmech roz­po­čet po­čí­tá s část­kou ve vý­ši 22.635 tis. Kč a ve vý­da­jích s část­kou ve vý­ši 41.769 tis. Kč, roz­po­čet byl te­dy schvá­len ja­ko výrazně schodkový ve vý­ši 19.134 tis. Kč. Ten­to vy­so­ký schodek však bude plně uhrazen z přebytků rozpočtu minulých let a je způ­so­ben pře­de­vším předpokládanou realizací 2 finančně náročných investičních akcí: rozšíření parkovacích stání v novém sídlišti a kompletní revitalizace veřejných prostranství ve starém sídlišti (zřízení parkovacích stání, rekonstrukce povrchu komunikací včetně jejich odvodnění, veřejné osvětlení). První z akcí již v současné době probíhá, druhá z nich začne pravděpodobně v březnu. Bude se tak jednat o největší investici v oblasti dopravy v naší obci za posledních minimálně 20 let a na financování obou akcí budou použity finanční prostředky získané z prodeje obecních bytů.

Kromě toho obec počítá i s realizací dalších investičních akcí: výměna vrat a nátěr fasády na hasičské zbrojnici, úprava prostor v prvním patře zdravotního střediska, rekonstrukce plynové kotelny v ZŠ, úprava okolí budovy MŠ, výměna oken a nátěr střechy na Domě služeb a kompletní obnova dopravního značení v celé obci. Významná je rovněž položka na zahájení činnosti Městské policie Mýto včetně pořízení kamerového systému. Dále bude pokračováno v projektové přípravě těchto akcí: rekonstrukce průtahu obcí kolem silnice II/605, odkanalizování části obce Chejlavy, dokončení nového územního plánu obce, zasíťování nových stavebních parcel nad MŠ a rozšíření parkoviště u hřbitova, rekonstrukce bytovky č.p. 96, zateplení bytovky č.p. 291, zateplení budovy Zdravotního střediska či územní studie na řešení centra obce.

file icoRozpočet na rok 2016.pdf (294,6 KB)

Zá­ro­veň s tím schvá­li­lo za­stu­pi­tel­stvo ob­ce 2. změ­nu roz­počtu pro rok 2015. K dis­po­zi­ci je zde:

file icoZměna rozpočtu č. 2-2015.pdf (274,5 KB)