Zpráva o činnosti kulturního výboru za rok 2015

Zveřejněno: 14. 12. 2015, zapsal: Lukáš Fišer, přečteno: 1455x

V průběhu roku se členové výboru sešli  8x za účelem přípravy kulturních akcí v obci.

Výbor pracoval ve složení: Stanislav Kurdík, Martina Radová, Ing. Marek Šiman, Mgr. Jan Vodička, Daniel Opatrný, Radovan Novotný a Pavel Königsmark.

Ve spolupráci s vedením obce, zájmovými organizacemi a Základní školou jsme zorganizovali následující akce:

ÚNOR

- masopustní průvod s vepřovými hody a večerní posezení při hudbě v místních restauracích

BŘEZEN

- kulinářská soutěž „holoubecká sladká buchta“

- loutkové divadlo pro děti

DUBEN

- den plný her – deskové hry v Základní škole

- slet a pálení čarodějnic, soutěže pro děti, opékání špekáčků, ohňová show a večerní posezení pro dospělé

KVĚTEN

- koncert skupiny CIMBÁLOVKA na zahradě domu s pečovatelskou službou

- dětský den v duchu z pohádky do pohádky

SRPEN

- holoubkovské letní slavnosti

součástí slavností byl dopolední turnaj ve volejbale v areálu TJ Holoubkov, dále na hasičském cvičišti celoodpolední hudební program a vystoupení baviče Zdeňka Izera. Slavnosti byly zakončeny benátskou nocí a ohňostrojem.

Chci tímto vyjádřit uznání těm, kteří připravili nejen svá plavidla, ale i úžasně vyzdobená pobřeží u rodinných domů.

ZÁŘÍ

- kulinářská soutěž „holoubecká chuťovka“

ŘÍJEN

- divadlo pro děti

- drakyjáda

- den plný her v Základní škole

PROSINEC

- Mikulášský expres, mikulášská nadílka spojená s výletem po železnici parní lokomotivou za doprovodu čertů a mikulášů

Dovolte mi závěrem pozvat Vás a Vaše rodinné příslušníky na poslední akci letošního roku, a to zpívání pod vánočním stromem, nyní ve středu 16. prosince od 17 hod, tradičně na parkovišti u Jednoty. Své pásmo vystoupení si připravily děti z mateřské školky a Základní školy v Holoubkově.

Kromě organizace zmíněných akcí výbor kultury vyhodnocuje žádosti jednotlivých zájmových organizací v obci o poskytnutí příspěvku na činnost, předkládá je zastupitelstvu obce ke schválení a na konci roku provádí vyhodnocení vyúčtování těchto příspěvků.

Dovolte mi, abych tímto poděkoval za práci v letošním roce členům výboru kultury a rovněž i ostatním členům zájmových organizací, kteří se podíleli na zajištění jednotlivých kulturních akcí.

Zapsal: Kurdík Stanislav – předseda výboru