Rozpočet obce na rok 2015

Zveřejněno: 16. 12. 2014, zapsal: Lukáš Fišer, přečteno: 1863x

Za­stu­pi­tel­stvo ob­ce schvá­li­lo na svém jed­ná­ní dne 15.12.2014 roz­po­čet ob­ce na rok 2015. V pří­jmech roz­po­čet po­čí­tá s část­kou ve vý­ši 18.183 tis. Kč a ve vý­da­jích s část­kou ve vý­ši 32.205 tis. Kč, roz­po­čet byl te­dy schvá­len ja­ko schodkový ve vý­ši 14.022 tis. Kč. Ten­to na prv­ní po­hled vy­so­ký schodek bude plně uhrazen z přebytků rozpočtu minulých let a je způ­so­ben pře­de­vším předpokládanou realizací 2 finančně náročných investičních akcí: rozšíření parkovacích stání v novém sídlišti a kompletní revitalizace veřejných prostranství ve starém sídlišti (zřízení parkovacích stání, rekonstrukce povrchu komunikací včetně jejich odvodnění, veřejné osvětlení). Obě akce měly být realizovány již v tomto roce, nicméně vlivem zpoždění při projektování (zapracování přípomínek občanů) a při vydávání územních a stavebních povolení byly přesunuty až do roku 2015.

Kromě toho obec počítá i s realizací dalších investičních akcí: instalace lávky přes bezpečnostní přeliv rybníka, rekonstrukce silničního mostu za rybníkem (akce Správy a údržby silnic Plzeňského kraje - podíl obce), dokončení opravy hasičské zbrojnice a zdravotního střediska či kompletní výměnu dopravního značení v obci. Dále bude pokračováno v projektové přípravě těchto akcí: rekonstrukce průtahu obcí kolem silnice II/605, studie odkanalizování části obce Chejlavy, dokončení nového územního plánu obce, zasíťování nových stavebních parcel nad MŠ a rozšíření parkoviště u hřbitova, rekonstrukce bytovky č.p. 96 či územní studie na řešení centra obce.

file icoRozpočet na rok 2015.pdf (298,7 KB)

Zá­ro­veň s tím schvá­li­lo za­stu­pi­tel­stvo ob­ce 2. změ­nu roz­počtu pro rok 2014. K dis­po­zi­ci je zde:

file icoZměna rozpočtu č. 2-2014.pdf (276,1 KB)