Zpráva o činnosti VpKŠZO za rok 2014

Zveřejněno: 29. 9. 2014, zapsal: Lukáš Fišer, přečteno: 1805x

V průběhu čtvrtého roku činnosti se členové výboru sešli 8x za účelem přípravy kulturních akcí v obci. Výbor pracoval ve složení: Stanislav Kurdík, Martina Radová, Ing. Marek Šiman, Mgr. Jan Vodička, Daniel Opatrný, Miroslav Hošek, Radovan Novotný, Vladislav Paleček, Jan Dongres st. Ve spolupráci s vedením obce, zájmovými organizacemi a Základní školou jsme zorganizovali následující akce:

- masopustní průvod s vepřovými hody a večerní posezení při hudbě v místních restauracích – 1.3.

- beseda o cestování Nový Záland – 18.3. –  Mgr. Jan Vodička

- holoubecká sladká buchta – 30.3.

- loutkové divadlo pro děti – 22.3.

- den plný her – deskové hry v Základní škole – 26.4.

- slet a pálení čarodějnic, soutěže pro děti, opékání špekáčků a večerní posezení pro dospěláky – 30.4.

- beseda o cestování Izrael a Jordánsko – p. Tomáš Černý – 20.5.

- koncert dechové kapely Domažličanka, pirátský dětský den, 1. ročník holoubkovské taškařice u příležitosti oslav MDD, večerní „karibská party“ pro dospělé a volba „beach boye“ Holoubkova – 31.5.

- koncert v zahradě domu s pečovatelskou službou – vzpomínka na Waldemara Matušku – 29.8.

- holoubkovské letní slavnosti a benátská noc s ohňostrojem – 30.8. – součástí slavností byl dopolední turnaj ve volejbale v areálu TJ Holoubkov, dále na hasičském cvičišti ukázka činnosti a vybavení SDH Holoubkov, celoodpolední program skupiny historického šermu Rytíři koruny české v pirátském duchu, včetně bitvy pirátské lodi na rybníce, byl završen po šesti letech obnovenou benátskou nocí zakončenou ohňostrojem. Chci tímto vyjádřit uznání těm, kteří připravili nejen svá plavidla, ale i úžasně vyzdobená pobřeží u rodinných domů.

Ještě v letošním roce proběhnou tyto akce:

- holoubkovská slaná buchta – 28.9.

- divadlo pro děti – 10/14

- drakyáda – 10/14

- den plný her - deskové hry v Základní škole 11/14

- divadlo pro děti s mikulášskou nadílkou 12/14

- ve středu 17. prosince se uskuteční setkání pod vánočním stromem, kde proběhne pásmo připravené dětmi z Mateřské školy a Základní školy.

Kromě zmíněných akcí výbor kultury vyhodnocuje žádosti jednotlivých zájmových organizací v obci o poskytnutí příspěvku na činnost a předkládá je zastupitelstvu obce ke schválení. Na konci kalendářního roku mají jednotlivé organizace povinnost předložit vyúčtování příspěvku, jehož kontrolou se rovněž zabývá výbor kultury.

Dovolte mi, abych poděkoval za práci v tomto roce členům výboru kultury a rovněž i ostatním členům zájmových organizací, kteří se podíleli na jednotlivých kulturních akcích, přičemž musím poukázat na aktivní zapojení mnohých členů sboru dobrovolných hasičů Holoubkov.

Zapsal: Kurdík Stanislav – předseda výboru