Rozpočet obce na rok 2014

Zveřejněno: 10. 12. 2013, zapsal: Lukáš Fišer, přečteno: 1465x

Za­stu­pi­tel­stvo ob­ce schvá­li­lo  na svém jed­ná­ní dne 9.12.2013 roz­po­čet ob­ce na rok 2014. V pří­jmech roz­po­čet po­čí­tá s část­kou ve vý­ši 16.772 tis. Kč a ve vý­da­jích s část­kou ve vý­ši 30.778 tis. Kč, roz­po­čet byl te­dy schvá­len ja­ko schodkový ve vý­ši 14.006 tis. Kč. Ten­to na prv­ní po­hled vy­so­ký schodek je způ­so­ben pře­de­vším předpokládanou realizací 3 finančně náročných investičních akcí: kompletní rekonstrukce veřejného osvětlení, rozšíření parkovacích stání v novém sídlišti a kompletní revitalizace veřejných prostranství ve starém sídlišti (zřízení parkovacích stání, rekonstrukce povrchu komunikací včetně jejich odvodnění, veřejné osvětlení). V minulých letech, kdy probíhala projektová příprava těchto akcí, měla obec rozpočty vysoce přebytkové, tudíž se dá zjednodušeně říci, že si peníze našetřila a nyní je použije na realizaci těchto potřebných investic.

Celý schodek bude plně pokryt z vlastních zdrojů obce z přebytků rozpočtů minulých let, nepočítá se s využitím peněz z prodeje obecních bytů ani s úvěrovými zdroji.

file icoRozpočet na rok 2014.pdf (289,1 KB)

Zá­ro­veň s tím schvá­li­lo za­stu­pi­tel­stvo ob­ce 2. změ­nu roz­počtu pro rok 2013. K dis­po­zi­ci je zde:

file icoZměna rozpočtu č. 2-2013.pdf (265,5 KB)