POZOR !!! Změna pravidel pro přidělování bytů v DPS

Zveřejněno: 28. 3. 2012, zapsal: Lukáš Fišer, přečteno: 2088x

Zastupitelstvo obce na svém jednání dne 26.3.2012 schválilo na základě požadavku Úřadu regionální rady Regionu soudržnosti Jihozápad, který obci poskytl dotaci na dostavbu DPS, upravené Zásady pro provádění bytové politiky v obci Holoubkov, které obsahují nové podmínky pro přidělení bytu v Domě s pečovatelskou službou. Při podání žádosti o byt v DPS se bude nově zkoumat zdravotní stav a sociální situace žadatele ve vazbě na potřebu využívání úkonů terénní pečovatelské služby. Žadatel již při podání žádosti o byt v DPS musí zároveň předložit Žádost o poskytování Pečovatelské služby, kde sám uvede, které úkony této sociální služby bude využívat. Před samotným rozhodnutím o přidělení bytu bude u žadatele provedeno sociální šetření, kde bude rozhodnuto o potřebě využívání konkrétních úkonů pečovatelské služby a sepsána Smlouva o poskytování pečovatelské služby. Uzavření této smlouvy bude podmínkou pro uzavření nájemní smlouvy na byt v DPS.

Novými zásadami bylo zároveň schváleno s ohledem na nižší počet obecních bytů a nižší celkový počet žadatelů o byt opětovné sloučení tří pořadníků na ostatní obecní byty o velikosti 1+1, 2+1 a 3+1 do jednoho pořadníku tak, jako tomu bylo do roku 2003.

Ing. Lukáš Fišer, starosta