Výsledky ustavujícího zasedání zastupitelstva obce

Zveřejněno: 16. 11. 2010, zapsal: Lukáš Fišer, přečteno: 2180x

Dne 15.11.2010 se konalo ustavující zasedání nově zvoleného zastupitelstva obce pro volební období 2010 - 2014. Na pozici starosty obce byli navrženi dva kandidáti: p. Miroslav Vild a p. Ing. Lukáš Fišer. Zastupitelstvo v tajné volbě zvolilo novým starostou obce p. Ing. Lukáše Fišera.

Nový starosta dále navrhl zřídit funkce dvou místostarostů, přičemž na pozici prvního místostarosty navrhl p. Mgr. Hanu Křejdlovou, na pozici druhého místostarosty p. Miroslava Vilda. Vzhledem k tomu, že druhý kandidát svoji nominaci neakceptoval, byla volba místostarosty/ů odložena na příští jednání zastupitelstva.

Zastupitelstvo dále rozhodlo zřídit těchto 5 výborů:

• výbor kontrolní - 5 členů
  • výbor finanční - 5 členů
  • výbor sociálně-zdravotní a bytový - 5 členů
  • výbor pro školství, kulturu a zájmové organizace - 7 členů
  • výbor stavební - 5 členů

Obsazení pozic předsedů a členů jednotlivých výborů bude řešena na dalším jednání zastupitelstva. V této souvislosti jsou vyzváni všichni lídři kandidátních listin, které se zúčastnili komunálních voleb, aby na obecní úřad podali návrhy na obsazení pozic členů jednotlivých výborů.

Další veřejné zasedání zastupitelstva je naplánováno na pondělí 20. prosince 2010.