Výsledky ustavujícího zasedání zastupitelstva obce

Zveřejněno: 25. 10. 2022, zapsal: Lukáš Fišer, přečteno: 472x

Dne 24.10.2022 se konalo ustavující zasedání nově zvoleného zastupitelstva obce pro volební období 2022 - 2026. Jednání se z důvodu nemoci nemohl zúčatnit p. Václav Bezstarosti, přítomno tedy bylo 10 nově zvolených členů zastupitelstva, kteří v úvodu složili zákonem předepsaný slib.

Na pozici starosty obce byl navržen jediný kandidát, a to dosavadní starosta Ing. Lukáš Fišer. V tajné volbě ho podpořilo všech 10 přítomných členů zastupitelstva a byl tak již počtvrté zvolen starostou naší obce.

Zastupitelstvo obce dále rozhodlo o zvolení jednoho uvolněného místostarosty a dvou neuvolněných místostarostů. Na pozici uvolněného místostarosty byl navržen dosavadní místostarosta p. Stanislav Kurdík, který byl v tajné volbě zvolen hlasy 7 členů zastupitelstva. Na pozici neuvolněných místostostarostů byli navrženi rovněž dosavadní místostarostové p. Miroslav Vild a Mgr. Hana Křejdlová. První jmenovaný obdržel v tajné volbě 9 hlasů, druhá jmenovaná 10 hlasů, takže byli oba opětovně zvoleni do svých funkcí.

Zastupitelstvo dále zřídilo 5 výborů, do kterých byli zvoleni tito kandidáti:

Kontrolní výbor (5 členů):

• Bc. Lukáš Pelc - předseda
  • Pavel Königsmark - člen
  • Soňa Krocová - člen
  • Mgr. Tereza Dragounová - člen
  • Lukáš Jetonický - člen

Finanční výbor (5 členů):

• Ing. Zbyněk Tůma - předseda
  • Ing. Petr Suchý - člen
  • Daniela Bejčková - člen
  • Alena Rejzková - člen
  • Hana Smejkalová - člen

Kulturní výbor (7 členů):

• Stanislav Kurdík - předseda
  • Jan Dongres st. - člen
  • Mgr. Jan Vodička - člen
  • Gabriela Černá - člen
  • Helena Pinkavová - člen
  • Daniel Opatrný - člen
  • Mgr. Veronika Škachová - člen

Sociální výbor (5 členů):

• MUDr. Václava Gutová - předseda
  • Jakub Nutil - člen
  • Božena Karasová - člen
  • Alena Kalousová - člen
  • Renata Šebková - člen

Stavební výbor (7 členů):

• Luboš Vondrášek - předseda
  • Stanislav Herink - člen
  • Jan Dongres st. - člen
  • Václav Bezstarosti - člen
  • Milan Fiala - člen
  • Ing. Radek Škach - člen
  • Adam Dragoun - člen

Podle platného jednacího řádu zastupitelstva obce se budou zasedání zastupitelstva konat i nadále v pondělí v 17:00 hod. Další veřejné zasedání zastupitelstva se bude konat v pondělí 19.12.2022 od 17:00 hod. v zasedací místnosti obecního úřadu.