Obec pořídila novou výkonnou sekačku na trávu

Zveřejněno: 20. 4. 2020, zapsal: Lukáš Fišer, přečteno: 1621x
Sekačka Gianni 2

Významným pomocníkem při údržbě veřejných prostranství v obci se stane výkonná samojízdná sekačka Gianni Ferrari Turbo, kterou obec nově pořídila a rozšířila tak své strojové vybavení. Bude určena především pro velké zelené plochy v obci, které neustále přibývají, jako např. fotbalové hřiště, hasičské cvičiště, sokolovna, hřbitov apod. Jedná se o italský výrobek s dieslovým motorem o výkonu 28 k a palivovou nádrží na 40 l. Sekačka váží 750 kg, šíře sekacího záběru činí přes 130 cm a obsahuje opravdu velký koš na sbírání posekané trávy o objemu 1.100 l, který dokáže zvednout až do úctyhodných 2 m (důležité při výsypu do vysokých modrých kontejnerů na bioodpad). Výhodou také je, že dokáže posekat i vlhkou trávu s ranní rosou, s čímž má dosavadní obecní technika velké problémy. Cena stroje činila 900 tis. Kč. Věřím, že bude obci dobře sloužit.

Ing. Lukáš Fišer, starosta obce