Oznámení občanům o místních poplatcích na rok 2020

Zveřejněno: 9. 1. 2020, zapsal: Lukáš Fišer, přečteno: 1974x

Místní poplatek za odvoz komunálního odpadu pro rok 2020 je stanoven ve výši 650,- Kč na poplatníka. Dle OZV č. 2/2019 je poplatníkem pro rok 2020:

• osoba přihlášená k trvalému pobytu v obci,
  • cizinec, kterému byl v ČR povolen trvalý pobyt nebo přechodný pobyt na dobu delší než 3 měsíce,
  • osoba, které byl udělen azyl nebo dočasná ochrana cizince,
  • osoba, která vlastní chatu, byt nebo rodinný dům, ve kterých není přihlášena k trvalému pobytu žádná fyzická osoba (má-li vlastnické právo více osob, jsou povinny platit poplatek společně a nerozdílně).

Obecní úřad vyzývá všechny nové poplatníky, aby splnili svoji ohlašovací povinnost a rozhodné skutečnosti nahlásili na OÚ Holoubkov do 30 dnů ode dne, kdy skutečnost nastala.

Poplatek je splatný do 31.3.2020. V případě nedodržení termínu bude poplatek navýšen až na trojnásobek, tj. 1.950,- Kč na poplatníka. Platbu lze provést v hotovosti na obecním úřadě v úředních hodinách, nebo bezhotovostní platbou na č.ú. 0843084329/0800, kdy VS = č.p. domu, do zprávy pro příjemce uveďte své příjmení a počet osob, za které je poplatek hrazen.

Ing. Lukáš Fišer
                                                                                starosta obce