Zpráva o činnosti kulturního výboru za rok 2018

Zveřejněno: 13. 9. 2018, zapsal: Lukáš Fišer, přečteno: 1303x

V průběhu roku se členové výboru sešli 8x za účelem přípravy kulturních akcí v obci.

Výbor pracoval ve složení: Stanislav Kurdík, Martina Radová, Ing. Marek Šiman, Mgr. Jan Vodička, Daniel Opatrný, Radovan Novotný a Pavel Königsmark.

Ve spolupráci s vedením obce, zájmovými organizacemi a dalšími aktivními spoluobčany jsme zorganizovali následující akce:

ÚNOR

- Masopustní průvod obcí s vepřovými hody a večerní posezení při hudbě v místních restauracích

BŘEZEN

- Holoubecký gurmán – soutěž kulinářských dovedností na téma velikonoční vajíčko pod taktovkou šéfkuchaře pana Petra Stupky

DUBEN

- Loutkové divadlo pro děti – Divadélko Kuba

- Slet a pálení čarodějnic, opékání špekáčků

KVĚTEN

- TGS Parostrojní festival – celodenní prohlídka historické nejen parní techniky v areálu hasičského cvičiště

ČERVEN

- Dětský den – Kouzelný les

SRPEN

- Holoubkovské letní slavnosti, odpolední zábavný program se závěrečným ohňostrojem

Pro zbytek letošního roku výbor ještě plánuje uspořádat:

ŘÍJEN

- Výročí 100. let vzniku Československa

- Drakiáda

PROSINEC

- Mikulášská veselice

- Setkání u Vánočního stromu

Kromě organizace zmíněných akcí kulturní výbor vyhodnocuje žádosti jednotlivých zájmových organizací v obci o poskytnutí příspěvku na činnost, předkládá je zastupitelstvu obce ke schválení a počátkem následujícího roku provádí vyhodnocení vyúčtování těchto příspěvků.

Dovolte mi, abych tímto poděkoval za práci v letošním roce členům výboru kultury a rovněž i ostatním členům zájmových organizací, kteří se podíleli na zajištění jednotlivých kulturních akcí.

Děkuji zastupitelstvu obce za podporu činnosti a poskytnutí finančního příspěvku jednotlivým spolkům a organizacím v obci.

V Holoubkově dne 13.9.2018

Zapsal Kurdík Stanislav – předseda výboru