Informace o přechodu na nové televizní vysílání

Zveřejněno: 15. 9. 2017, zapsal: Lukáš Fišer, přečteno: 645x

AKTUALIZACE DNE 29.3.2018: Dnešního dne byl spuštěn další multiplex veřejné služby v přechodové síti 11, kde jsou všechny programy České televize ve vysokém rozlišení ve standardu DVB-T2 v kodeku HEVC H 265. Pokud máte již televizor nebo set-top box s tímto standardem, můžete naladit tyto programy na kanále 26. Ostatní programy zatím zůstávají beze změny.

Od 1.4.2018 bude ukončena distribuce kanálu ČT:D / ČT art v celoplošném DVB-T multiplexu 3 u operátora Czech Digital Group. Uvolněnou kapacitu bude využívat nový komerční kanál Prima KRIMI. Na konci května 2018 se kanál ČT:D / ČT art vrátí do DVB-T multiplexu 1, kde vystřídá kanál ČT Sport - tento sportovní kanál tak od června bude možné naladit pouze v HD rozlišení !

 

Vážení televizní diváci v obci Holoubkov,

po dlouhých administrativních průtazích začalo vysílání terestrické televize ve formátu DVB-T2.

Vysílání je k dosažení na kanále 31 z vysílače Cukrák a Krašov. Kdo dnes přijímá na svoji individuální anténu vysílání z tohoto vysílače a má televizor nebo set-top box, který umí přijmout vysílání ve formátu DVB-T2 a hlavně také v kodeku HEVC, může již dnes zkusit toto vysílání přijímat.

Obec je pro TV signál hodně členitá, takže na některých místech bude příjem špatný, nebo nemožný. Do budoucna se počítá s dokrývačem.

Pro bytové domy by bylo potřeba upravit anténní sadu, aby tento signál bylo možné přijímat. Tuto investici je nejlépe zatím odložit, protože se jedná o přechodový kanál, finální bude jiný, proto je lepší počkat, až se situace kolem DVB-T2 vyjasní a budou spuštěny finální kmitočty.

Programová nabídka je stejná jako v současném vysílání, takže divák o nic zatím nepřijde.

Pokud se týká spuštění multiplexu se všemi programy České televize v HD kvalitě, je plánováno jejich vysílání na kanále 26, který již bude finální a nebude se měnit.

O programech TV NOVA a jejích odnoží ve formátu DVB-T2 se zatím jedná.

Vypínání dnes přijímaných kanálů ve formátu DVB-T je odloženo až na rok 2020, takže je na přechod na nový vysílací standard a nákup nového zařízení dostatek času.

Zdeněk Tichý, zástupce operátora regionálních vysílacích sítí

 

file icoProgramy vysílané v DVB-T2 - Cukrák, Krašov.pdf (344,1 KB)