Stanovení ceny vodného a stočného pro rok 2017

Zveřejněno: 21. 3. 2017, zapsal: Lukáš Fišer, přečteno: 1753x

Zastupitelstvo obce se na svém jednání dne 13.3.2017 zabývalo stavem vodohospodářského majetku obce a stanovením ceny vodného a stočného pro rok 2017. Nejprve byli zastupitelé seznámeni s akcemi, které byly v loňském roce v této oblasti realizovány:

• oprava dvou poruch na vodovodu v hlavní silnici směrem na Mýto,
  • výměna vodovodního potrubí pod nově budovaným parkovištěm u bytovky č.p. 5,
  • zokruhování vodovodu od bytovky č.p. 291 k rodinnému domu Inemanových (zajištění druhého přívodu vody pro celé Chejlavy a Pražskou ulici),
  • dokončení zmapování kompletně celé vodovodní sítě v obci (v roce 2016 Nové sídliště, Okrouhlice, Chejlavy),
  • osazení nových šoupat a hydrantů, odstranění závad - Nové sídliště, Okrouhlice,
  • vyčištění a zkoušky vydatnosti všech vodovodních vrtů v Hamru a na Střelnici,
  • osazení 103 ks fakturačních vodoměrů s dálkovými odečty,
  • oprava kanalizačních šachet a vpustí v novém sídlišti,
  • oprava budovy ČOV (výměna oken a dveří, nátěr fasády, vymalování),
  • nákup a osazení nového čerpadla do čerpací stanice kanalizace u Markovy vily,
  • schválení nového kanalizačního řádu až do roku 2021,
  • uzavírání nových smluv na dodávku vody a odvádění splaškových vod s odběrateli (do smluv zapracovány zálohové platby a reklamační řád).

Pro rok 2017 máme v plánu realizovat následující akce:

• oprava poruchy na vodovodu v zahrádkách,
  • demontáž a výměna šoupat v ulici od Billů směrem do sídliště,
  • osazení nových šoupat a hydrantů v Chejlavech,
  • regenerace vodovodního vrtu v Hamru,
  • výměna dalších fakturačních vodoměrů s dálkovými odečty,
  • demontáže nefunkčního zařízení v areálu ČOV a pokácení vzrostlých stromů,
  • zřízení samostatného odběrného místa elektřiny pro ČOV a úpravnu vody,
  • výměna čerpadel v čerpací stanici kanalizace u Sokolovny,
  • zmapování zbytku kanalizační sítě v obci včetně rekonstrukce šachet a vpustí (Nové sídliště, Nádražní ulice, Za Viaduktem),
  • dokončení projektové dokumentace na velkou rekonstrukci kanalizace v části obce Chejlavy včetně získání stavebního povolení.

Zastupitelstvo se dále zabývalo určením ceny vodného a stočného pro rok 2017. S ohledem na nutné finančně náročné investice, které je potřeba v této oblasti v následujících letech provést pro zajištění spolehlivého fungování vodohospodářské infrastruktury, a s ohledem na plnění zákonných požadavků na provozování vodovodů a kanalizací budou v letošním roce do Fondu obnovy vodovodů a kanalizací přiděleny prostředky z nájemného ve výši 600 tis. Kč a cena vodného a stočného pro rok 2017 tak bude navýšena o 3,15 Kč/m3 vč. DPH. Taková cenová úroveň vody bude plně srovnatelná s jinými obcemi okresu s podobným rozsahem vodohospodářského majetku. Platná cena vodného a stočného pro rok 2017 je tak následující:

• vodné: 44,97 Kč včetně DPH / m3
  • stočné: 31,37 Kč včetně DPH / m3
  • CELKEM: 76,34 Kč včetně DPH / m3

file icoVyúčtování V+S za rok 2016.pdf (161,3 KB)

file icoKalkulace V+S na rok 2017.pdf (160,3 KB)

Ing. Lukáš Fišer, starosta obce