Začala realizace velké stavební akce v Novém sídlišti

Zveřejněno: 9. 11. 2015, zapsal: Lukáš Fišer, přečteno: 2375x

AKTUALIZACE 29.12.2017: Dnešního dne byl obci doručen kolaudační souhlas této stavební akce na základě závěrečné kontrolní prohlídky, která se uskutečnila dne 19.12.2017.

AKTUALIZACE 23.9.2016: Akce byla stavebně dokončena a nové sídliště od této chvíle funguje v novém dopravním režimu. Se stavební firmou nyní bude probíhat dokladové ukončení akce, poté bude požádáno o vydání kolaudačního souhlasu.

V pondělí 9.11.2015 započaly v části obce „Nové sídliště“ stavební práce na významné investiční akci obce "Návrh obytné zóny v Novém sídlišti". V rámci této akce bude realizován následující soubor dopravních opatření:

• prodloužení chodníku kolem rodinných domů č.p. 265 a č.p. 202 až k hlavní silnici,
  • vznik 38 nových parkovacích stání mezi bytovkami č.p. 289 a č.p. 290,
  • vznik 6 nových parkovacích stání u bytovky č.p. 290,
  • vznik 14 nových parkovacích stání pod bytovkou č.p. 5 ("věžák"),
  • vznik 10 nových parkovacích stání pod bytovkou č.p. 291,
  • zrušení chodníku a vznik 15 nových parkovacích stání pod sídlištní kotelnou,
  • celkem tak v sídlišti vznikne 83 nových parkovacích míst,
  • ulice od rodinného domu č.p. 265 až k bytovce č.p. 5 bude nově JEDNOSMĚRNÁ a parkování bude realizováno na LEVÉ straně komunikace při chodníku u bytovek č.p. 121-122, č.p. 41-42 a č.p. 24-25,
  • dojde k funkčnímu rozdělení komunikací v novém sídlišti a v lokalitě Na Okrouhlici na obytnou zónu bez chodníků (tj. smíšený provoz chodců a vozidel) s nejvyšší dovolenou rychlostí 20 km/hod a zónu s chodníky (tj. oddělený provoz chodců a vozidel) s nejvyšší dovolenou rychlostí 50 km/hod pomocí 3 přejezdových prahů se svislým dopravním značením u domu č.p. 221 (Pechovi), u domu č.p. 226 (Maxovi) a domu č.p. 241 (Šnajdrovi),
  • dojde k realizaci dopravně-technických opatření ke snížení rychlosti řidičů na rovném úseku při výjezdu z nového sídliště na Těškovskou silnici ve formě zúžení vozovky (tzv. šikana) u bytovky č.p. 291 a instalaci přejezdového prahu u domu č.p. 210 (p. Bezstarosti),
  • bude realizována částečná překládka veřejného osvětlení a kácení 12 ks stromů, které budou po dokončení akce opětovně vysazeny.

Přesný rozsah těchto dopravních opatření je patrný z následujících situačních výkresů:

file icoNové sídliště - katastrální situace.pdf (642,4 KB)

file icoNové sídliště - celková situace.pdf (1,7 MB)

file icoNové sídliště - nové dopravní značení.pdf (671,9 KB)

Akci realizuje firma ROBSTAV stavby k.s., Plzeň, odpovědný stavbyvedoucí p. Dyrko, mobil: 607 187 673. Podle smlouvy o dílo by akce měla být dokončena v lednu 2016.

Žádám tímto všechny občany, aby respektovali přenosné dopravní značení a neparkovali svá vozidla v místech provádění stavebních prací. Zároveň žádám všechny občany, aby dbali zvýšené pozornosti při průchodu staveništěm !!!

Omlouváme se za způsobená omezení a děkujeme za pochopení.

Ing. Lukáš Fišer, starosta